درباره نشریه

با توجه به نیاز صنعت بیمه کشور به نشریه‌ای با رویکرد علمی، مسئولیت تهیه و انتشار فصلنامه صنعت بیمه از شماره 57 (بهار 1379) به مرکز تحقیقات بیمه‌ای سابق (پژوهشکده بیمه فعلی) واگذار شد. هدف از انتشار این فصلنامه تخصصی، ایجاد زمینه‌های لازم برای تبادل آرا و دیدگاه‌های مختلف فنی و علمی پژوهشگران آشنا به مسائل بیمه‌ای بوده است.

فصلنامه صنعت بیمه به موجب نامه شماره 72376/11/3 مورخ 90/05/12 کمیسیون بررسی نشریات علمی کشور موفق به اخذ درجه علمی پژوهشی گردیده و نام آن به پژوهشنامه بیمه تغییر یافت. ساختار کنونی پژوهشنامه، مشابه سایر نشریات علمی ـ پژوهشی کشور شامل مجموعه مقاله‌های علمی ـ پژوهشی بیمه‌‏ای است. این نشریه، ضریب تأثیر (IF) از سوی پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) دارد و در پایگاه‌های زیر نمایه می‌گردد:

- پایگاه اطلاع‌رسانی منطقه‌ای علوم و تکنولوژی شیراز www.ricest.ac.ir

پایگاه اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی www.sid.ir

بانک اطلاعات نشریات کشور www.magiran.com

انتظار می‌رود با بهره‌مندی از توانمندی‌ پژوهشگران و صاحب‌نظران بیمه‌ای، زمینه‌های لازم برای ارتقای سطح دانش بیمه‌ای و کارایی کارکنان شرکت‌های بیمه فراهم گردد. لذا از کلیه استادان و پژوهشگران‌، صاحب‌نظران‌ و کارشناسان‌ محترم، برای ارائه مقالات با رویکرد علمی– پژوهشی در زمینه موضوعات بیمه‌ای در راستای برنامه تحول در صنعت بیمه دعوت به عمل می‌آید.

 

دسترسی آزاد

به منظور دسترسی آسان و جهانی به آخرین یافته‌های پژوهشی، این نشریه به عنوان یک نشریه دسترسی آزاد پایه‌گذاری شده است.

 

حق انتشار 

این نشریه تحت قانون بین المللی کپی رایت Creative Commons: CC BY-ND 4.0 می باشد.

 

 هزینه انتشار

این نشریه برای ارزیابی و انتشار مقالات هزینه‌ای از نویسندگان دریافت نمی‌کند.